Strona główna

Kontakt e-mail

Księga Gości naszego Stowarzyszenia

 

 

 

Atrakcje

W pobliżu Górska prowadzi Kajakowy Szlak Konwaliowy o długości 48 km. Na terenie Parku mieszczą się dwa rezerwaty przyrody: Wyspa Konwaliowa oraz Święte Jezioro, gdzie znajduje się stanowisko występowania rośliny owadożernej - Rosiczki. Dla turystów i gości dostępne są ścieżki dydaktyczno-rowerowe. Okolica bogata jest w liczne zabytki, np. pocysterskie kościoły w Przemęcie i Wieleniu oraz pałace we Włoszakowicach, Siekowie i Buczu.

W obrębie gospodarstwa są przygotowane specjalne miejsca, gdzie bez względu na pogodę można zorganizować grillowanie mięsa i ryb lub smażenie kiełbasek dla około 50 osób. Można także oglądać rzeźbiarza w trakcie pracy.

Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwe jest uczestnictwo przy wypieku chleba tradycyjnym sposobem w piecu chlebowym i wyrabianiu masła. Na terenie galerii są dobre warunki do przeprowadzania praktycznych lekcji przyrody dla uczniów szkół podstawowych. Dużą atrakcję stanowią czyste i bogate w ryby jeziora oraz duże kompleksy leśne zasobne w czarne jagody i grzyby.

kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć


Agroturystyka w Wielkopolsce - Wolsztyńskie Stowarzyszenie  Agroturystyczne
Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Zagroda u Rzeźbiarza'' jest stowarzyszone w

Wolsztyńskim Stowarzyszeniu Agroturystycznym - www.agrotur.note.pl